| Corina267 a întrebat:

Buna,am 18 ani si recent am luat permisul si nu stiu ce masina sa imi cumpar(deoarece eu am vrut sa iau o masina dupa ce obtin permisul). Momentan conduc masina mamei (un Audi A4 ce are luminite in interior si Navigatie acolo la ceasuri si pe bord). Ai mei au zis ca imi da 10-15.000 pentru prima masina dar sa fie ceva si sigura. Eu ma gandeam la Volvo XC60, Hiunday IX35, Renault Captur, BMW Seria 3 sau A3, Alfa Romea sau Fiat.

Voi ce imi recomandati sa aleg? Aveti idee de alte masini asemanatoare?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Recomand o masina mica la doar cateva mii de euro pentru primii 2 ani, de 1.4 sau 1.6 capacitate cilindrica, pana inveti sa sofezi, fiindca o vei lovi cu siguranta inca neavand reflexe, nestiind inca sa o sofezi corect, sa o parchezi, dar dupa 2 ani deja vei avea experienta si atunci se se poate investi 10-15mii euro, intr-o masina mai bunuta, ca nici la banii aia nu vei putea lua una noua.

| gabicoo a răspuns:

Logan

| Liviu a răspuns:

Femeie nef... si masina nelovita nu exista. Orice masina vei lua,va fi deja lovita,refacuta, poate si sudata din una sau mai multe bucati.Ia-ti o masina simpla, sa nu te doara buarta, si sa bagi bani in ea putini. Logan, rennault clio, un golf 3/4, in maxim 1 an daca conduci zilnic si faci vreo 15 000 km, poti schimba masina, evident grosu inseamna sa stii sa te strecori, sa faci parcari, si sa cunosti dimensiunea la masina, restul e can can

| adryang78 a răspuns:

Ca începătoare, mulțumește-te cu o mașină de putere mai mică. Nu pricep ce au în cap părinții tăi...