| JusTPauL a întrebat:

Am avut ceva probleme cu aeroterma la masina, iar dupa 3 zile in care nu a mers cred ca s-a stricat altceva, pentru ca nu se mai opreste, doar daca scot siguranta.
Am schimbat aeroterma si aceiasi probema, merge tot pe maxim, siti care ar putea fi problema?

3 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Este defect regulatorul de viteza.
Este o chestie cu un radiator de aluminiu plasat laga ventilator.
Daca urmaresti firele care pleaca de la ventilator dai de el imediat.

| Danzell a răspuns:

Poate problema nu e de la aeroterma ci de la butonul de pe bord de unde ii dai drumul?

| JusTPauL explică (pentru Danzell):

Porneste singur climatronicul cu aeroterma cand pun contacul, iar pe urma il opresc de la buton daca vreau, dar acum pot sa il opresc si sa scot si cheia din contat ca el tot merge.