| scienceftw a întrebat:

Am la masina alarma k9 dar nu am avut telecomanda si acum am gasit telecomanda dar nu stiu cum sa o conectez cu alarma. Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| andy2165 a răspuns:

Salutare. Gaseste butonul valet (reset) mic, negru, rotund. Daca ledul este pus intr-o carcasa de plastc neagra, tot in carcasa se afla si butonul.
Procedura de invatare a telecomenzilor: se pune contactul, se apasa butonul valet de 5 ori (urmeaza o confirmare in sirena), apoi se apasa butonul cu doua puncte al telecomenzilor (pe rand). Se ia contactul si procedura se incheie aici.
Dupa invatarea telecomenzilor, timp de 24 de ore, la fiecare punere a contactului sirena emite cateva bip-uri, care arata ca a fost invatata o telecomanda la sistemul de alarma.
In cazul in care alarma nu raspunde la procedura de invatare a telecomenzilor, se deconecteaza bateria, se lasa vreo 5 min, apoi se cupleaza la loc si se reincearca invatarea telecomenzilor.