| MarianaOltean1800 a întrebat:

Bună, am mers cu cross ul(125 4t) si mi s-a oprit din mers, înainte sa se oprească s-au auzit doua pocnituri la motor.Cand am verificat uleiul, era 0, nu avea pic de ulei, era chiar uscat tot.
Credeam ca are ulei, când l-am cumpărat de la un băiat acum o saptamana, a spus ca are și am mers pe încredere. Credeți că l-a afectat cu ceva? Am mers destul de mult fara ulei și ce tip de ulei se pune, de drujba? Cam câte ore tine?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai baitel, mai termina cu mincinile, ca la 15 anisori cat ai, nu ai tu motaore si nu poti merge cu nici un vehicul.

| RaduRobertRO a răspuns:

In mod normal l-a afectat, acum, depinde daca ai avut noroc. Tipul de ulei trebuie sa fie pe el, daca nu cauta pe net marca si modelul si vezi ce ulei trebuie.

| MarianaOltean1800 explică (pentru RaduRobertRO):

Cum vad dacă am blocat motorul... tare frica îmi e

| RaduRobertRO a răspuns (pentru MarianaOltean1800):

Nu vad alta varianta daca nu vrei sa mergi la un service, pune ulei, benzina si da-i drumul. In 10 minute iti dai seama, mare rau in plus nu ai cum sa-i faci.