| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Buna, am o intrebare, maine am o probă la un loc de munca pentru postul de curier, ideea e ca nu prea am condus de ceva timp pentru ca nu am masina personala si imi este cam frică ca sa zic asa de proba asta, pentru ca e o responsabilitate mare si etc, ce as putea face in privinta asta?

As vrea sa-mi folosesc permisul ca multi se zbat pentru el ca să conducă si eu il tin degeaba în portofel.

Il am din 2017 permisul.

5 răspunsuri:
| TLF92 a răspuns:

Nu stii in ce te bagi sincer, trebuie sa stapanesti volanul in primul rand sa ocupi un astfel de post, pune-te la punct cu permisul si apoi incearca ca o faci degeaba

| TLF92 a răspuns:

Job-ul de curier nu tine loc de stai cum se facea parcarea laterala sau vezi ca ai cedeaza si mergi pe contrasens daca intelegi ce vreau sa zic

| Răzvi42 a răspuns:

Daca ti-e frica sa conduci angajeaza-te in alta parte, ei cauta oameni cu experienta in sofat.

| neludana2000 a răspuns:

''ca nu prea am condus de ceva timp'' sau nu ai condus din 2017? Parerea mea ar fi sa incerci sa te reacomodezi conducand vreo luna inainte de a te duce la ei.
In ce priveste ''proba'' cum zici tu, intai e un interviu, de psihicul tau, daca te exprimi bine, daca te enervezi, daca ai vreo boala, daca ai mai lucrat cu bani, daca stii sa citesti un GPS ...chestii marunte, si-ti va cere sa aduci de la politie ca nu ai amenzi, accidente, ma rog, nereguli in circulatie.

| daniel889 a răspuns:

99% sigur n-o sa te puna nimeni sa faci probe cu masina. Cred ca tu ai de fapt interviu maine. Nu vad ce probe te-ar putea pune sa faci cu masina, filmul "Curierul" n-are legatura cu realitatea... / Despre condus, condu prudent si calm. Nu te panica din orice prostie pentru ca nimeni nu s-a nascut la volan, in plus oamenii aia au nevoie de curier, nu-i nevoie sa-l scoti pe Jason Statham din tine.