| Tavi_Tavi_1995 a întrebat:

am o intrebare pentru cei care au subwoofer in Vectra B. Recent am cumparat si eu unul activ. Problema este ca mie siguranta din panou, de casetofon, semnalizare, etc... se arde din cand in cand ( o problema veche, din pacate atat s-a putut face la ea ), sa montez subwooferul si boxele noi? Poate sa le arda in momentul in care siguranta cedeaza? ( exista siguranta pe cablu de alimentare al subwoofer-ului de catre baterie. Imi este frica sa nu ard cumva boxele sau sub-ul din cauza la siguranta care cedeaza din cand in cand.

1 răspuns:
| RaduMihaiRadu a răspuns:

Daca cedeaza siguranta nu are ce sa se arda. Rolul sigurantei e sa opreasca trecerea curentului electric daca vreun consumator face scurt sau cere prea mult curent. Eu zic sa le montezi