| MukMinunatul a întrebat:

Buna!
Am o nelamurire, permisul de conducere din Romania il pot folosi si in Israel? Multumesc!

2 răspunsuri:
| meandme111 a răspuns:

Permisele de conducere române şi israeliene sunt acceptate pe teritoriul celeilalte ţări pe o perioadă de 90 de zile. După această perioadă este necesară schimbarea lor (cu permise româneşti, respectiv israeliene) fără examen: se predau permisele anterioare şi se obţin permise noi, locale (permisele emise de celălalt stat vor fi remise statului emitent de către autorităţile care le reţin/preschimbă).