| Marius-ioan_Popa_1986 a întrebat:

Buna am o problema la o masina masina e o lancia y din 1998 motor 1.1 benzina si de curand imi curge apa intre cutia de viteze si blocul motor.imi puteti spune care ar fi cauza? rog pe cei care cunosc

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai blocul fisurat.

| vw9378 a răspuns:

Daca mergi cu aerul conditionat deschis, este normal sa picure condens. Daca nu esti sigur ca e apa, verifica sa nu ai probleme cu simeringul dintre motor si cutie. Ia-i nivelul la ulei, si uita-te sa vezi si nivelul antigelului care e.