| Florinel690 a întrebat:

Am o problemă si va rog sa ma ajutati. Azi am spalat motorul la masina(un audi 80, 2. 0benzina) dupa care la cateva minute am pornit si nu imi mai merge turometrul+ ca imi sta aprins becul la ulei. Va rog sa ma ajutati cu un sfat.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Motorul se spala doar de cine se pricepe, izoland si sigiland componenetele sensibile la apa. Presupun ca asa ai facut si tu, daca nu ai facut praf partea electrica cel mai probabil

| Florinel690 explică (pentru suntserios):

Am rezolvat. Am lasat cateva ore sa se usuce senzorii de pe el si acum merge

| SoulReaver a răspuns:

Da pai asa sunteti voi, dati cu jetul pe motor alea alea si pe urma nu va mai porneste motorul sau mai stiu eu ce. Nu mai spala motorul cu jetul, apa intra in conectorii din compartimentul motor si poti sa iti frigi instalatia electrica.