| cineva1992 a întrebat:

Buna am o statie de masina SOUNDWAVE si nu reusesc sa ii dau drumul sa cante... porneste statia tot dar cand il leg firele nu canta, sau poate nu am legat eu bine firele poate ma puteti ajuta pls Cateva poze: http://i51.tinypic.com/ayvn0m.jpg - http://i56.tinypic.com/15xqp9u.jpg - http://i55.tinypic.com/2pozmg3.jpg fundita cine ma ajuta:D

3 răspunsuri:
| rhimezzz a răspuns:

Poate nu ai legat bine firele. din cate vad nu ai legat multe din ele. E statie pentru masina si se leaga astfel: 1 Power imput: +B e firul care vinde le la baterie(+). RMT(remote control) trebuie sa mearga la casetofonu masini la mufa de alimentare(pentru ca atunci cand pornesti casetofonul sa porneasca si statia). GND(ground = masa) trebuie sa legi la caroseria masini.2 Speaker: legi l+ si l- la boxa(subwoofer), sau alte boxe, la fel r+ si r-. 3 Low imput: se leaga la iesirea de la casetofonul masini. ATENTIE! (a) inainte sa te apuci de treaba desfaci borna + de la bateria masini pentru siguranta.(b) cablul de alimentare + trebuie sa fie mai gros. (c) cablul de alimentare trebuie sa il pui pe partea opusa in interiorul masinii fata de cele de la iesire casetofon(altfel se poate auzii un sunet naspa). succes

| rhimezzz a răspuns:

PS: daca vrei sa il leg in camera: iti trebuie o sursa de calculator sau un transformator de 12W. in cazul acesta RMT se leaga deirect la B+ cu un cablu scurt, ca alimentarea sa fie continua. Poti sa ii faci si un inrerupator. succes inca 1 data. sper ca ti-am fost de folos

| rhimezzz a răspuns:

PS: poti sa o legi si in camera. iti trebuie o sursa de calculator sau un transformator de 12v. Si RMC trebuie legat la B+ cu un fir scurt, sau mai lung daca vrei sa iti pui si intrerupator. succes inca o data. sper ca ti-am fost de folos