| DinuGabrielaLenuta a întrebat:

Bună, am pictat ieri proba practică la examenul auto, după cât timp trebuie să mă reprogramez?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Reprogramarea se poate face dupa 15 zile, timp in care esti obligat sa mai faci 6 ore de sofat cu instructorul si chitanta acelor ore sa o atasezi la dosar, ca la re-examinare sa vada politia ca ti-ai facut si acele ore cerute de lege.

| gabicoo a răspuns:

Cu ce ai pictat? Guașă, acuarele?

| ioana748 a răspuns:

Va trebui sa faci trei sedinte obligatorii pentru a primi o adeverință necesara la reînscrierea la examen.
Apoi poti face programarea.
Te indruma cei de la scoala de soferi.

| andreiusca05 a răspuns:

Buna, din cate stiu eu poti sa te reprogramezi doar dupa 15 zile. Poti sa te reprogramezi tu sau instructorul tau. De obicei cand mergi sa te inscrii tu personal dureaza mai putin, dar depinde si de judet, oras.