| Ionela78 a întrebat:

Am si eu doua intrebari legate de motociclete big grin
1) Ca sa dai examenul pentru motociclete, trebuie sa faci o legislatie diferita fata de cea la masini?
2)Care mototiclete sunt mai bune?(Marca)
Fundita!happy

Răspuns Câştigător
| AgathaRo a răspuns:

1 Examenul pentru categoria A daca ai permis ti-e usor sa iei examenul (sala)
2. Depinde, nu pot sa iti spun exact ca ma bate si pe mine gandul la categoria A si pe viitor un motor ceva de 300/600 cmc

| Ionela78 explică (pentru AgathaRo):

Nu ma prea pricep ca chestiile cu motoare si astea big grin Inca ma informez.De curand abia,am descoperit o pasiune pentru motociclete.Ce zici, daca e o motocicleta la mana a doua, care nu e deteriorata, ar merita sa o cumpar? Cele noi sunt, cu adevarat scumpe...:d

| AgathaRo a răspuns (pentru Ionela78):

Cel mai bine este sa te tii cu baietii pasionati de motoare, o sa vina toamna in curand si se rareste activitatea cu motoare. Am vreo 2 baietii care sunt pasionati si detin motoare. Ei au recomandat ceva pentru a te acomoda sa nu fie prea mare. 300 cmc mi-a zis ca e destul de puternic pentru inceput.

| Ionela78 explică (pentru AgathaRo):

Aha.Multumesc mult pentru ajutor! >big grin

| AgathaRo a răspuns (pentru Ionela78):

Cu placere, poate ne vedem in viitorul apropiat la vreo intalnire nationala pe 2 roti.

| Ionela78 explică (pentru AgathaRo):

Doamne ajuta! laughing Sa ajungem si acolo laughing

8 răspunsuri:
| ManeaAlex a răspuns:

Da e o legislatie mult mai usoara inveti semne de circulatie big grin
-yamaha 600cm
-HONDA CBR F4i
-kawasaki ninja 600
Sunt ele de 600cm da iti zic eu ca te obijnuesti repede

| AgathaRo a răspuns (pentru ManeaAlex):

Vorbesti in necunostinta de cauza, un scooter nu e la fel ca un motor cu toate ca au destule in comun.
Motoarele de pe scoala de ce crezi ca nu depasessc 150 cm3?

| ManeaAlex a răspuns (pentru AgathaRo):

Pai una e scoala una e motoru tau ...Adica dupa scoala stii cum sta treaba cat de cat cu motoru