| Lifeisawargame a întrebat:

am si eu un yamaha mbk ovetto 98' si i-am refacut setul recent, tocmai ce a iesit din rodaj, am nevoie de putin ajutor, trebuie sa schimb rolele(bilele) la variator, si nu stiu ce marime sa aleg, mai grele sau mai usoare, eu as dori ca scuterul sa fie cat mai stock si as dori sa ii pun bile de greutate medie, nu am eu nevoie nici sa meraga 90-100 si nici sa traga extrem de puternic, va rog sa ma ajutati cu cateva detalii daca se poate, va multumesc anticipat, dau funda celor care se pricepbig grin

Răspuns Câştigător
| KooSs a răspuns:

Bilele usoare iti dau demaraj acestea fiind cele de pana in 5g iar cele care iti dau viteza sunt cele grele ca de la 5-6 in sus.Eu te sfatuiesc sa iti iei de 6-8 g. funda?