| anonim_4396 a întrebat:

Am un Opel Astra G din 2004, 1.7 Cdti. As dori sa stiu si eu la cate turatii trebuiesc schimbate treptele de viteza. Pt ca am auzit mai multe pareri si nu stiu care este buna. Eu cand am facut scoala de soferi am invatat ca trebuiesc schimbate pana in 2500.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu este un stas de schimbat vitezele.Normal la 2200-2500 rotaţii pe minut. Dacă ai avea experienţă, nu ar trebui să te uiţi la turometru.Kilometri foarte mulţi fără evenimente!