| Fllyyper a întrebat:

Buna am un polo din 2001 1.4 tdi si nu mai imi merge idicatorul de motorina. sta jos tot timpul si martorul luminos nu e aprins... care ar fi cauza? rezolvari sugestii?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa spui ca tu desi ai motorina in rezervor acul nu se ridica? Cand i-ai facut ultima verificare... pana la urma o ai de 12 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. verifica semnalul de la sonda de motorina daca nu este intrerupt pe traseu;
2. verifica semnalul de la bord si de langa rezervor.
3. daca la rezervor e ok, dar la bord nu ajunge, e cablul. Daca ajunge si la bord dar nu-ti indica este indicatorul de vina si il schimbi. Daca nu indica nimic nici imediat langa rezervor, sonda este defecta.

| Dany127 a răspuns:

Ai incercat sa schimbi indicatorul?(poate s-a defectat)