| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am vopsit elementele de plastic din mașină și aș vrea să știu: dacă le-am dat cu negru lucios două straturi, mai trebuie sa dau cu lac peste? Odată ce vopseaua are acel luciu?!?!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu ce lucrare ai facut tu acolo, dar pentru plastic, astia sunt pasii:
1. slefuire cu degresant
2. aplicare aderent plastic
3. aplicare primer
4. slefuire primer
5. degresare
6. aplicare vopsea
7. aplicare lac 2k, daca vopseaua a fost 1k.
Daca ai dat cu spray pe niste plastice si numesti ca ai vopsit, atunci sa stii ca se va lua pe degete rapid. De maine se intoarce caldura, deci vei avea mainile negre.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am făcut toți pașii înafara de 7, nu știu, nici nu m-am uitat să văd ce scrie pe spray, e tub de-ala de scrie "magic" pe el, e negru lucios, nu știu dacă mai are rost sa dau sau nu cu lac, și în privința la ce-am vopsit, sunt doar grilele de ventilație la golf 4, deaorece fosta vopsea s-a degradat, arăta ca pl