| elicopterultau a întrebat:

As vrea sa stiu care biciclete sunt mai bune si mai rezistente. DHS sau FIRST BIKE? funda big grin

Răspuns Câştigător
| Zady a răspuns:

Clar first bike, intotdeauna au fost si intotdeauna vor fi mai bune pentru ca ei fac biciclete de mai bine de 15 ani si au putut perfectiona asta, cat despre dhs majoritatea sunt facute pe vapor

8 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Acum parerile sunt impartite, dar First Bike face de toate si stii si u cine face de toate nu face nimic bun! DHS in Romania nu prea sunt cunoscuti dar in afara sunt printre primii pe segmentul lor, si dupa BMW care face alte tipuri de biciclete. In Romania s-a inradacinat o mentalitate total gresita ca ce au toti e bun, si ca fac de 15 ani biciclete cum scria cineva. DHS fac biciclete de cand eram eu mic de 25 de ani in afara si au rezistat in toate perioade, comunism, capitalism si asa mai departe. Asta spune tot!

| tapeee a răspuns:

DHS si FB sunt cele mai proaste firme de biciclete... asa ca, alege altceva.

| Octavian007 a răspuns:

First Bike sunt chiar foarte rezistente merita mai mult din punct de vedere al rezestentei un first bike decat un magelan de exemplu
Am un first bike de 400 lei si am cazut cu ea de chiar sute de ori si are doar zgarieturi restul PERFECT

| roby_6848 a răspuns:

Parca DHS arata un pic mai bine totusi ca lucratura.

| yon99 a răspuns:

Cum zice tapeee.Acum fiecare ce vrea, dar eu tias indica marca ideal. dupa parerea mea sunt extraodinare ca aspect si si rezistente

| anakondaba_4393 a răspuns:

First Bike sunt biciclete mai bune decat DHS, dar dupa mine decat sa ti iei First Bike mai bine iti iei Univega sau ceva gen happy ca, tot cam la acelasi pret ajungi happy BAFTA!

| bibiliky a răspuns:

Mai...eu am First bike o am de 2 ani si nu ma plang de ea.Nu am nici o problema. Dar eu as lua DHS.

| Alex_9342 a răspuns:

Am eu un first bike nou nout daca vrei id :vasiliu.alexandru, pret f buna garantie 2 ani