| razvan_3429 a întrebat:

as vrea sa stiu, cum pot sa modific culoarea becurilor din interiorul masini mele?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Inlocuind becurile normale cu becuri LED. Gasesti pe diverse site-uri, si sunt mai multe metode (becuri adaptoare, placute cu led-uri, sau banda SMD).
Vezi ce becuri ai, gaseste pe net, in bazar sau la piese auto becuri inlocuitoare cu LED, culoarea care ti-o doresti, iar la montaj daca nu te pricepi apeleaza la un prieten, sau mergi la un electrician auto si roaga-l sa ti le monteze, n-ar trebui sa-ti ia mai mult de 20 de lei (sa nu mergi in service mare).
Daca ai o masina mai noua si cu multa electronica, ar trebui sa cumperi becuri cu anulator de eroare, ca sa ti se aprinda corect, altfel computerul le-ar putea detecta ca fiind arse (ledurile consuma foarte putin), si le-ar stinge, sau ar clipi in loc sa stea aprinse.

2 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Trebuie sa inlocuiesti becurile normale cu becuri "LED".

| mgtow a răspuns:

Nu merge, poti pune lumini alogene sau alogene cu aparat de intensitate sa faci lumina mai tare acel albastru mai intens sau mai putin intens.