| anonim_4396 a întrebat:

Buna sad! Aseara m-am uitat la Titanic pe protv, stiu ca suna ciudat,dar am plans crying mi se facea mila de toti oameni care au murit mai ales de baiatul acela Jake, sunt cam sensibila, cum as putea opri asta? Si voi ati plans cand la-ti vazut?

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu suna ciudat.Esti tu mai sensibila.Foarte frumos filmul.Nu l-am vazut aseara pentru ca il mai vazusem de cateva ori pana acum. Oricum, un film foarte bun.

| ionutz03 a răspuns:

O solutie eficienta este sexul si o sa iti treaca instant.
Mult succes.

| AgathaRo a răspuns:

E un film demn de 11 oscare. E normal.

| NevastuicAaA a răspuns:

De ce e ciudat? Asta va trece cu timpul.Cauta informatii despre Titanic.Despre oamenii care au murit.Sunt documentare in care se regasesc lucruri de pe vas.Sau vasul cum arat acum. Povestea de viata a lui Jake pana sa vina pe vas.
Fiecare dintre noi a avut o stare de tristete la filmul Titanic.

Ps.Categoria Auto&Moto,"excelenta alegere" laughing

| LeMousiqe a răspuns (pentru NevastuicAaA):

Am apasat din greseala butonul dee dat in jos si s-a schimbat categoria vrea sa scriu "adolescenti" x(

| powergirl a răspuns:

Si eu plangeam la filme lacrimogene aa le zic asa daca acum nu mai plang nu stiu din ce cauza nu mai plang dar cred ca am trecut prin mai multe greutati si m-am maturizat alta explicatie nu gasesc poate asa vei fi si tu

| Q69 a răspuns:

Filmele de genul acesta sunt facute pentru a "ciupi" coarda sensibila a sufletului privitorului
un exemplu... zici ca ai avut mila dupa toti cei care au murit in film
dar ce sentimente ai avut cand ai vazut sau ai auzit ca 1000 de oameni din rusia au fost raniti si uni au ramas fara casa in urma impactului cu meteorit

| Klandestin a răspuns:

Pacat de fieru vechi laughing cred ca lau furat tigani deja laughing

| Chøço a răspuns:

Nu e ciudat sau iesit din comun sa plangi la un film dramatic. Orice ar fi, a fost un film foarte bun.

| oBuburuză a răspuns:

Si eu sunt asa, nu-i ceva ciudat. cred ca am plans la 100 de filme, asta e firea ta asa ca nu e ceva rau.

| Radu921 a răspuns:

Ti s-a facut mila pentru ca asa am fost invatati sa privim moartea ca pe ceva rau. Moartea e ceva natural, toti murim, si trebuie sa privesti viata ca pe un "an scolar", cand se incheia anul unii promoveaza clasa unii nu, aici e buba, moartea e rea daca nu promovezi "anul scolar" adica nu conteaza cat traiesti ci cum traiesti si ce faci in timpul acesta. Viata trebuie traita cat mai drept ca atunci cand se inceie "anul scolar" sa treci clasa si nu sa-ti para rau ca nu mai ai dreptul la corijente in toamna. Sinuciderea=examen cu viata picat, nu e o solutie. Facetiva temele zi de zi si atunci cand treceti clasa priviti situatia ca pe promovarea naturala.
Incearca sa vezi lucrurile prin prisma imaginii de mai sus macar o saptamana si dupa aceea vizioneaza din nou "Titanic". Fatalitatea e cu noi zi de zi numai ca nu o bagam in seama. Daca tot ai pus intebarea la categoria asta, Auto -Moto, afla ca peste 1400 oameni mor in fiecare an pe drumurile patriei numai in accidente rutiere, fara sa-i mai socotim pe cei raniti, si uitate pe strazi cum ne ingramadim care mai de care sa circulam, si cu ce iresponsabilitate circula unii. Succes la "scoala".

| marcous a răspuns (pentru Radu921):

straight face Normal ca moartea e ceva rau. Nu te mai intorci niciodata la cei dragi si nici nu pleci nicaieri (decat la 3m sub poamant)

| anamariaiancu a răspuns:

Nu e cidat sa ai sentimente, si incearca sa nu te mai gandesti la asta. Fa sport ceva si vei uita happy

| anja2003 a răspuns:

Nu e ciudat sa plangi la un film dramatic.Incearca sa nu te m-ai gandesti la film.