| Axys a întrebat:

Buna cine ma poate ajuta cu un mic sfat? a o problema cu pc cu dvd romul numi citeste sidiurile goale dc? normal ar trebui sa-mi arate ca e sidi acolo sad dar nu arata nimic ca si cum nu-i in el citeste doar sidiurile facute si am pus alt dvd rom si tot asa ce poate sa fie din bios?

Răspuns Câştigător
| Grimmjow69 a răspuns:

Start/Control panel/system/hardware/DVD-CD rom drivers

vezi daca apare instalat

pentru siguranta da un click dreapta "Scan for harware changes"

restart system

Daca tot nu merge, verifica daca in carcasa PC-ului cablurile pamblica sunt bagate in conectica atat la cd-rom cat si pe placa de baza, de obicei ies la transport.

3 răspunsuri:
| Axys explică:

Am incercat sa schimb si mufa de la dvd si am incercat si cu un cd siplu gol nu mi la citit si cu un dvd tot aceiasi treaba ...in bios nu stiu daca o fi vreo problema.
dar inainte sa intapin problema asta functiona bine fara probleme citea ambele sidiuri vroi ce spuneti? oricum am schimbat dvd-urile si tot aceiasi treaba happy

| Axys explică:

A si a uitat sa mai zic ca am schimbat si windosul de nu stiu cate ori ba cu xp sp2, xp sp 3 si windos 7 am pus si aceiasi treaba of.

| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Programul nero de inscriptionat cd nu-i bun prin el se vad blancurile goale