| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa ii pun un nume la serverul meu de counter-strike 1.6? Il am prin AmxMod X si Hlds. Am luat multe programe ca sa il fac. Este prin IP serverul si merge. Am dat la HLDS, Server Name si i-am pus un nume dar cand intru in cs 1.6 si vreau sa ma conectez pe server cu numele nu-mi merge. Pe server merge sa intru doar cu ip-ul. Mai pe scurt: Cum pot sa pun un nume la server si sa ma conectez cu numele nu cu ip-ul?

Răspuns Câştigător
| Choper a răspuns:

In primul rand ca sa pui nume la servar, trebuie sa fie hostat. (host-servarul e online non-stop si nu face lag). Ex de firma de host. WWW.POKFUN.RO
Servarul costa bani in functie de sloturi(playeri)12, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 32>
Preturile incep de la 3 euro.
Cum pui nume la sv?:
Cauti o comunitate de cs. ex: PokFun.ro, Evostrike.ro, Team-strike.ro, Si intri la CERERE DNS(sa-i pui numele la sv )
ex. (Nume.Pokfun.ro, nume.team-strike.ro...
Daca ai ceva nelamuriri te ajut
Y! M: xplood. cstrike

| andreibro a răspuns (pentru Choper):

Ceeasi problema am avut-o si eu, mi-am facut adresa dar nu stiu cum sa o pun la servar laughing

6 răspunsuri:
| cataswat a răspuns:

A, trebuie sa faci adresa DNS parca...
Cred ca tu te referi la genul de nume:Exemplu:"blackaurora.zapto.org"
Daca vrei ca in exemplu, cum am spus mai sus, faci o ADRESA!

| rezzonel a răspuns:

Hostezal y~m : x.sebbi

| costy_8669 a răspuns:

Am si eu o problema la fel cum pun nume la serveru meu de cs 1.6 va rog ajutati-ma cine ma ajuta fac cinste cu o berewinkingwinking

| Valentin_Alexandru_1995 a răspuns:

Http://wtf-community.com comunitate recrutam servere