| anonim_4396 a întrebat:

doresc sa stiu daca se mai pot inmatricula scuterele pe primarii, fara a merge la RAR (REGISTRU AUTO ROMAN). Va multumesc, numai bine

Răspuns Câştigător
| robygrasu1 a răspuns:

Pentru scuterele cu motor sub 50cmc te duci cu actul de vanzare cumparare la primarie si il inscrii.bine eu l-am inscris chiar daca are motorul de 150cmcbig grin

5 răspunsuri:
| Sicmao a răspuns:

Din cate stiu eu inca iti poti inmatricula scuterul la primarie.E posibil sa nu mai fie posibil dar nu prea cred.Salut!

| pixma a răspuns:

La un scuter nu trebuie RARUL facut, doar pentru siguranta ta.El se inmatriculeaza la primarie.Bafta

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scuterele noi se inregistreaza (nu inmatriculeaza) la primarie fara a avea nevoie de actul de la RAR. Pentru cele vechi este nevoie si de inspectia tehnica la RAR. Numai bine!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mopedele(scutere cu CC pana la 50 cmc) se inregistreaza(nu inmatriculeaza) la primarie fara dovada de la RAR doar daca sunt noi. La cele vechi este necesara si dovada inspectiei tehnice de la RAR. Numai bine!

| robygrasu1 a răspuns:

Si app nu iti trebuie inspectie RAR