| babyblue a întrebat:

Este bine sa faci scoala de soferi pe timp de iarna? Astept parerile celor care au trecut prin asa ceva

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mda eu am facut scoala de soferi in timpul iernii. Nu am fost prea multa zapada ce e drept dar oricum e nasolo. Iti ingheata geamurile, pe urma aburesc, distantele de franare sunt altele, nu ai la dipozitie intreaga banda (daca e zapada muta acesta e curatat pe marginea drumului).

dupa cum ziceam zapada prea multa nu a fost, dar fix in ziua examenului a vost un viscol si ma amanat cu 20 zile.

| Sofer a răspuns:

Cel mai bine te apuci de scoala de la primavara ca ai destul timp.

| Mihaela1964 a răspuns:

Cel mai usor este primavara sau toamna, cand din cauza vegetatie sunt mai vizibile indicatoarele rutiere. Iarna este putin mai dificil, datorita carosabilului cu polei sau gheata, dau nu imposibil.

| Raluca2121 a răspuns:

Nu este atat de usor deoarece la practica o sa patinezi cu masina din cauza ghetii, si fiind incepator o sa-ti fie si mai greu, si risti sa faci sa faci si accident laughing, si asta inseamna ca o sa iei testul mai greu.
Funda te rog big grin

| GaByScream a răspuns (pentru Raluca2121):

Da, adevarat dar odata ce induri asa ceva cand inveti... nu o sa ai probleme in viitor