| anonimusszkkkhhf a întrebat:

Buna, in curand voi da traseul pentru examenul auto, imi puteti spune cum se procedeaza? Ajung acolo se face prezenta candidatilor si apoi?
Fiecare masina cu fiecare candidat va pleca in acelasi timp sau se va astepta pana se intoarce cel care deja a plecat? eu m-am programat la 8:30 dimineata intr o zi de luni, incep sa am dubii cu aceasta decizie si ma gandesc ca ar fi trebuit sa ma pun ora 12.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Odata asa era, erati prezenti toti la prezenta dimineata si apoi in functie de prezenta si de la programare plecati in traseu

| Andreipho a răspuns:

Nu e mare lucru, trebuie sa fii acolo in prezent unde trebuie sa dai examen la traseu si asteptii sa vina politistii si dupa face prezentare si apoi da examen la traseu. Asculti cu mare atentie pe politistii si te verificare daca stii sa conduci bine, daca respecti la semnele, daca te asiguri, daca stii sa faci parcare etc etc. Succes!

| florin926481f a răspuns:

Dacă te-ai programat la 8:30 mai mult ca sigur o să fii printre primii dar eu îl văd ca un lucru bun. Lucrurile o să decurgă astfel, o să vă strângeți toți candidații împreună cu instructorii la locul de examinare și așteptați să apară examinatorii, odată ajunși o să își strige fiecare lista cu candidați(aici afli cu ce polițist o să dai examenul), în funcție de asta afli și ordinea în care plecați, în principiu fiecare candidat e martor la cel dinaintea lui dar dacă esti nr 1 probabil nu o sa mai fii martor. Deci concluzia e ca fiecare polițist își vede de lista lui și e posibil ca doi candidați să plece în același timp din locul de examinare dar doar dacă sunt de la examinatori diferiți.