| ღ..*Addelly*ღ.! a întrebat:

Buna
Probabil multe persoane si-ar dori sa aiba culoarea parului natural.Eu una da.as vrea sa nu ma mai vopsesc sa am culoarea parului meu.Insa pana se decoloreaza si pana creste ca sa il mai tunzi este timp.Am auzit ca frunzele de nuc face minuni putem scapa de vopsea a incercat cineva?
M-as si decolora insa am parul rar si as ramane cu 2 fire in caplaughing

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Frunzele de nuc închid culoarea părului.
Îl tunzi periodic până scapi de toată vopseaua din păr.
Pa, pa.

| campanario a răspuns:

Buna. Du-te la coafor, si spune-i la tipa, ca vrei sa iti scoti culoarea. adica sa ramai cu culoarea naturala. Ea iti va face o nuanta asemanatoare cu cea a naturalului, nu e vopsea, e altceva, insa trebuie sa mai repeti inca odata, pentru ca se duce putin culoarea. Si eu vroiam sa imi las parul lung, insa din cauza ca aveam suvite, trebuia sa mi'l tai, si de aceea am apelat la metoda aceasta, pentru ca sa nu ajung sa tai atata par. Mie cel putin nu mi-a daunat la fir colorantul acesta. Sper ca te'am putut ajuta intr'un oarecare mod.