| xFaith a întrebat:

Scoala de soferi imi expira in martie.
Avand in vedere ca pana acum nu am invatat pentru sala, credeti ca este tarziu? + ca. a venit zapada. iar unii imi spun ca este foarte greu sa dai traseul pe zapada.
Ma puteti ajuta ca un sfat?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da e greu pe zapada, mai ales daca prinzi o perioada cu zapada proaspata.

insa pana in martie sunt 3 luni (ca in decembrie cu sarbatorile si alea sunt zile libere nu se dau examene) si stii ca programarea poate fi si peste o luna. Asa ca eu zic sa te grabesti ca mai bine incerci iarna decat sa iti expire scoala

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident ca ai timp. Nu e anotimpul ideal dar nici sfarsitul lumii. Daca ai noroc cand vei da examenul va fi uscat pe jos. Dar chiar daca va fi zapada, majoritatea politistilor *** intelegatori, isi dau si ei seama ca e foarte greu pentru un incepator si mai lasa de la ei.

Cu cat dai examenul mai devreme cu atat vei avea mai multe sanse sa repeti pana iti va expira dosarul, in caz ca il vei pica. Nu te baza pe o singura incercare.

| alinox123 a răspuns:

Depinde in ce oras esti, si cam care e media de programare la traseu, sfatul meu stai 1-2 saptamani fa chestionare pe drpciv.ro da sala si apoi programeazate pentru traseu, in tradevar este greu pe zapada daca iti baga o parcare si zapada e mare, e greu sa iesi si pe strada trebuie sa fii putin mai atent.

| roberttttcristiannnnnn1991 a răspuns:

Niciodata nu e prea tarziuuuu, tine totu l de ambitie.....si eu am fost ca m in aceias situatie ca si tine dar m am abitionat si am reusit pana la urma...