| anonimus2014 a întrebat:

Buna seara.Am o intrebare in legatura cu scoala de soferi.Eu pe 12 martie 2014 fac 18 ani si voiam sa ma apuc cu 3 luni inainte de scoala de soferi adica dupa 13-14 decembrie.Are rost sa ma apuc cu 3 luni inainte? si de exemplu sa-mi organizez orele in asa fel in cat sa fac in decembrie 5 sau 10 ore si restul pana la 30 de ore in ianuarie si februarie.Astept un raspuns, va rog fara ironii sau jigniri.Va multumesc.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum spune si NYK4u mai bine te apuci dupa sarbatori.Vor fi zile in care nu vei face scoala pe motiv de sarbatoare.In decembrie.Asa,dupa Sf.Ion ai tot timpul la dispozitie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Apuca te in primavara. oricum anul asta nu apuci sa faci nicio ora de condus pentru ca trebuie sa faci mai intai legislatia.

apoi e mult mai bine sa faci orele cat mai aproape de examen, nu raspandite pe 3 luni

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da poti sa incepi scoala de soferi, permisul il obtii cand implinesti 18 ani

| NYK4u a răspuns:

Parerea mea ar fi sa te apuci din ianuarie(tot ai asteptat pana acum) asa trec sarbatorile, tu nu trebuie sa stai stresat perioada asta, asa din ianuarie poti sa te ocupi de scoala fara nicio problema.
PS: in ianuarie am facut si eu scoala happy si a fost totul ok

| AlexAvram94 a răspuns:

E bine sa te apuci mai prin Februarie-inceputu lui Martie..sau eventual la vara dupa ce dai bacul. daca e sa dai(am spus asta in cazul care esti la liceu)

| anonimus2014 explică (pentru AlexAvram94):

Sunt a11-a si nu nu am ramas corigent ca asta ar urma sa ma intrebi, am fost dat la scoala la 7 ani.

| g17bogdan a răspuns:

Nu are rost. Mai bine te apuci cu o luna inainte, iti faci orele de condus, si numai bine faci 18 ani si poti da examenul. E mai bine cand faci orele in fiecare zi, sau o data la doua zile. Eu asa am facut.

| Georgica_Alex_1993 a răspuns:

Poti sa te apuci dar din cate stiu eu permisul iti vine acasa cand implinesti 18 ani big grin

| suntserios a răspuns (pentru Georgica_Alex_1993):

Nu ai voie sa dai examenul pana la 18 ani, doar cursurile poti sa le faci

| ombladon a răspuns (pentru Georgica_Alex_1993):

Poti face orele cu 3 luni inainte sa implinesti 18 ani dar nu poti da sala decat cu o zi dupa ce faci 18 ani, apoi te programeaza la oras...