| Roly_Roland_1982 a întrebat:

Bună seara. Am o problema la un scuter malaguti madinson 125. Deci problema este pe cale de electricitate. Motorul incarca 14v in relanti, dar cand incep sa turez motorul imi descarca bateria pana la 10v. Chiar si mai jos cand merg cu el pe drum iar in mers cand ajung la 80 - 100km/h incepe sa dea rateuri fiindca nu mai da curent la bujie. Am schimbat 3 relee de firma. Nu stiu ce sa ii mai verific, statorul este perfect functional. Daca aveti idee va rog frumos sa-mi raspundeti!

3 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, incearca sa schimbi regulatorul de tensiune

| Roly_Roland_1982 explică (pentru DaniTDCI):

Am schimbat 3... am luat unul nou, si 2 relee dupa motoare ce incarcau 14.80v...

| DaniTDCI a răspuns (pentru Roly_Roland_1982):

Atunci mai mult ca sigur undeva iti face scurt pe la ceva fire,. altceva nu are ce fi