| andra0106 a întrebat:

am si eu o intrebare sper sa ma puteti ajuta.acum un an am cumparat o masina dar nu am inscris-o decat la fisc, la rar nu am mai fost. cu ea.azi mi s-a retinut certificatul deoarece aveam folie neomologatasadintrebarea este: pot sa imi ridic certificatul si fara propietar? adica sa merg eu cu actul de vz si fisa de imatriculare de la primarie?
multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| luciana200972 a răspuns:

Poti incerca.

| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca proprietarul a radiat-o, nu mai este pe numele lui, si ai actul de vanzare-cumparare legalizat la notar nu act de mana cum am mai vazut + certificat de imatriculare de la primarie se poate sa te duci decat tu. Daca nu sunt acte notariale si este un act de cumparare facut de mana nu ai nici o sansa!

| andra0106 explică:

sadactul nu este la notar dar am fisa de la taxe si impozite cu viza bucureti si buzau unde am inscris-o eu la primarie.aceea e semnata si de vz si de cumparator adica eu