| George18011993 a întrebat:

Buna seara, daca n-am lumina pe numar spate ce mi se poate intampla?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Dar cat costa 2 becuri pentru iluminat numarul? daca sunt sistem clasic : 4-5 lei ambele iar daca-s pe led maxim 20 de lei ambele! daca e lampa led e ceva mai scumpa gen 100-200 lei.

| antimulte a răspuns:

Pentru asa ceva de la politie de obicei iei doar un avertisment, ar fi bine sa le pui, nu costa deloc scump. Eu am luat de pe ebay pe led la 7-8 lei doar ca imi place look-ul, nu ca le aveam arse. Probleme in schimb s-ar putea sa ai daca dai peste CTT/RAR in trafic, astia te opresc si iti pot lua talonul pentru orice daca nimeresti vreun magar. Apoi ai in vedere si inspectia ITP, te poti trezi respins pentru un rahatel de bec.

| Violleta2022 a răspuns:

Ramane la latitudinea politistilor daca iti dau amenda pe loc, sau iti dau proces verbal sa ii pui lumina.
in orice caz, daca tu crezi ca nu te ia radarul, neavand lumina, te inseli. Radarul este capabil sa vada pe intuneric, pe ploaie si pe orice vreme, acel numar, fiindca are o vopsea speciala, care reflecta.

| gabicoo a răspuns:

Nimic deosebit. O amendă și niște puncte acolo. Un mizilic!
laughing

| OctavianSps a răspuns:

La prima oprire de la rutiera probabil nimic dar banuiesc ca ai de gand sa o faci.