| HerrAdrian a întrebat:

Buna seara, detin un Audi A3 8p an 2012, ce soclu au becurile pentru faza lunga si scurta? Multumesc.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

S-a ars vreun bec? scoate-l și-ți spunem ce soclu are

| HerrAdrian explică (pentru sierra1):

Mai bine stai jos.

| sierra1 a răspuns (pentru HerrAdrian):

" HerrAdrian : Mai bine stai jos"

mai bine te-ai apleca tu și ai SCOATE becul din soclul. Dacă nu știi cum arată - așa cum am mai spus - fă-i o poză și ne-o trimiți nouă

| HerrAdrian explică (pentru sierra1):

Du-te și fă-ti temele!

| StanciuCatalin a răspuns:

Buna seara! Conform specificatiilor tehnice ale Audi A3 8P anul 2012, becurile pentru faza scurta si faza lunga folosesc acelasi soclu, si anume H7. Deci, veți avea nevoie de becuri H7 atât pentru faza scurtă cât și pentru faza lungă la Audi A3 8P anul 2012. Sper ca aceasta informatie sa va fie de ajutor!