| Parazitu1990 a întrebat:

Buna seara oameni buni. Am un VW polo din 99, am probleme cu ea de vreo saptamana,cand porneam motorul dimineata pornea la sfert de cheie, insa dadea rateuri daca acceleram mai repede, acum in schimb de 2 zile porneste la a 2-a 3-a cheie si rateurile nu se lasa, toate problemele astea le am numai cand motorul e rece, cand este cald nu am nici un fel de problema.Ce ar trebui verificat? Multumesc

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ar putea fi bujiile nasoale, daca ai probleme doar la cald.
Scoate bujiile si uita-te la ele, eventual schimba-le, iar daca nu rezolvi problema, mergi la o diagnoza.

1 răspuns:
| Parazitu1990 explică:

Bujiile au fost de vina, aveau distanta mari...ms tati