| blaskievics a întrebat:

Pentru a face transport de agregate cu o autoutilitara basculabila de 3, 5 tone trebuie sa ai firma sau se poate transporta ca si persoana fizica? In cazul in care transporti ca si persoana fizica si te opresc cei de la isctr iti pot face ceva? Ce spuneti?

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Teoretic poti transporta orice, dar nu in scop comercial. Daca iti aduci tie acasa, unei rude sau unui prieten, fara a incasa bani din asta, nu ai nevoie de firma.
In schimb trebuie sa respecti celelalte reglementari, cum ar fi tonajul sau rovinieta.

| razvanvlad1993 a răspuns:

Salut. Dacă te decizi sa te extinzi online, am de vânzare un site pentru transport de agregate
https://transportmures.ro/