| Andreimihai200 a întrebat:

Buna seara! Revin cu o mica problema! Dețin un passat b6 2008 cod motor BMP 140 de cai! Il am de 2 ani jumate masina isi face treaba super dar a avut nevoie de o investiție pe dedesubt! Am schimbat toate brațele pe spate cu surube arcuri si telescoape pe spate bucse bara stabilizatoare, pe fata am schimbat la fel ambele amortizoare, cu arcuri si cu flasa amortizor, bucse brate capete de bara bielete de direcție, Deci aproape tot. Singurul lucru ce nu l am schimbat pe fata au fost bieletele anti-ruliu, pivotii si rulmentul de sarcina de la amortizor pentru ca arata bine. Acum am observat ca atunci cand virez pe loc sau la viteza mica se aude ca o bataie de sub masina, oare de la ce ar putea fi. Am fost Si la unghiul de fuga si mi-a spus si de acolo ca mi stie de la ce ar putea avea bătaia pentru ca pivotii arata bine. Repet singurele chestii pe care nu le am schimbat ai fost pivotii, bieletele de direcție si rulmenții de sarcina

1 răspuns:
| gaby140 a răspuns:

Verifica planetarele. Ele tind sa bata atunci cand virezi la viteza mica. Daca ai folosit piese ieftine, este posobil sa bata si alea. Am schimbat si eu brate si toate cele si pana nu am pus originale nu au disparut anumite sunete. Incearca sa verifici si prezoanele, oricat de amuzant ar fi, poate ai prezoane slabite si iti joaca roata efectiv (am patit).
Alta problema ar putea fi coloana de directie.