| Andreimihai200 a întrebat:

Buna seara! Revin cu o mica problema! Dețin un passat b6 2008 cod motor BMP 140 de cai! Il am de 2 ani jumate masina isi face treaba super dar a avut nevoie de o investiție pe dedesubt! Am schimbat pe spate toate bratele, amortizoarele, arcurile, bucsele bara stabilizatoare, Bușcă fuzeta si toate șuruburile sunt noi, pe fata am schimbat la fel ambele amortizoare, cu arcuri si cu flasa amortizor, bucse Brate, capete de bara, bielete de direcție, Deci aproape tot. Singurul lucru ce nu l am schimbat pe fata au fost bieletele anti-ruliu, pivotii si rulmentul de sarcina de la amortizor pentru ca arata bine. Acum am observat ca atunci cand virez pe loc sau la viteza mica se aude ca o bataie de sub masina, oare de la ce ar putea fi. Am fost Si la unghiul de fuga si mi-a spus ca nu si da seama de la ce vine acea bataie!

3 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Zgomotul poate fi de la rulmentul de sarcina. Chiar daca vizual arata bine poate sa fie zgomotos.
Si pivotul poate sa faca dar mai rar.

| Andreimihai200 explică (pentru KovacsB):

Problema ii ca am ridicat masina astazi pe cric si am dat o roata jos si am miscat usor de volan si se aude ca Parca de pe la mijloc de langa caseta. Nu am avut problema asta inainte sa schimb tot si acum cand am scos-o sa merg sa ii fac unghii de fuga a inceput sa sune. Oare sa fie si din cauza bieletei de directie care intra in caseta, poate nu a strans destul de tare

| Andreimihai200 explică (pentru KovacsB):

Revin cu un răspuns. Am rezolvat problema. Când am schimbat bucșele de la bara stabilizatoare nu am strâns pe dedesubt șurubul decât foarte puțin și de aceea auzeam zgomotul acela