| raulihno a întrebat:

Buna, termin liceul anul acesta si as dori sa ma angajez 1 an sau 2 pentru a face bani pentru o masina. Intrebarea mea ar fi ce presupune creditul prima masina? As dori sa imi detaliati ce inseamna acest credit, cum e cu avansul si daca o sa ajung acolo ce fel de masini as avea voie sa ale, o parere sincera si daca se poate de la cineva care deja a trecut prin aceste lucruri. Multumesc!

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De cît timp ai permis auto? Cel mai bine caută sa cumperi o masină second hand o dacie, nu te indatora inutil la bancă, deoarece dobînzile tot cresc si vei avea de plătit sume uriașe de bani băncii. Si daca nu ai bani ce faci? Vinzi masina? Ca banca nu te iartă aia i ti ia casa te lasa in stradă.