| maryus_8595 a întrebat:

am o problema cu un scuter cand il pornesc cu toba, nu trage motorul de loc! dar daca ii dau toba jos trage foarte bine. as vrea sa ma ajutati cu ceva sfaturi! se poate sa fie infundata toba? si daca e infundata daca dau cu jet la presiune mare in ia se desfunda mersi love struck fundax

Răspuns Câştigător
| dacianu a răspuns:

De cat timp se intampla chestia asta? Daca ai toba originala pe el si merge asa sigur e infundata. Schimba-i toba sau incearca sa o desfaci pe asta care o ai, sa o cureti daca ai acces in interior. Din cate imi amintesc in partea din spate are o surdina in interior, poate aia e infundata. Se poate si pe cot sa se fi depus calamina si astfel sa se fi micsorat diametrul cotului, incearca cu o sarma otelita sa il cureti. Bafta!