| sskrillex96 a întrebat:

Buna TPU! Am pe masina subwoofer, iar pe firul rosu care duce la plus am o siguranta care s-a ars. Intrebarea e, acea siguranta se poate arde si atunci cand dai muzica prea tare din casetofon, sau exista clar un scurt pe undeva?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acea siguranta s-a ars din cauza ca ai difuzorul mai mic decat scrie in schema, adica daca ai pus boxe de 4 ohmi si el merge cu 8 ohmi arzi finalii, ai avut noroc ca a cedat siguranta ca altfel ardea finalii si costa mai mult, pune boxe de 8 ohmi si 100 wati si nu vei mai avea nicio problema

| xMAG a răspuns:

Scurt undeva