| jurjd a întrebat:

am si eu o nedumerire.De curand am achizitionat un ATV de 125cc, ceva marca chinezeasca. Tipul de la care l-am cumparat a spus ca ar cam trebui sa ii fac schimbul de ulei.Intrebarea este cati ml de ulei trebuie sa pun la un schimb pentru atv 125cc, 4 timpi si cutie automata (D-N-R). Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| danielgrig a răspuns:

Daca ii faci schimbul, cand scoti cel vechi vezi cat e(il masori intr-un vas gradat)si pui din asta nou la fel sau pui jumate de litru(500ml) si apoi te uiti la joja sa fie trecut de nivel, daca nu mai pui pana trece.Nu are nimic daca pui mai mult, poti pune aproape cat e joja, doar sa nu treaca laughing