| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Am un VW PASSAT B6 2.0 TDI care nu are geamuri electrice in spate pe amandoua portiere. Vreau sa imi pun un kit de geamuri electrice, insa nu stiu ce sa cumpar. Ar trebui sa imi iau un set de macara+motoras pentru geamuri cu butoane sau ar trebui sa imi cumpar o carcasa de portiera din interior? In spate, la portiere, am manere care trebuie sa le rotesc ca sa se deschida geamul.

2 răspunsuri:
| adpowerx a răspuns:

Salut. Parerea mea e ca mai bine mergi intr-un parc auto de dezmembrari si cumperi doua usi, cele din spate, complete cu tot cu macara cu tot cu fata de usa. si le pui pe passatul tau, si le legi la fire. astfel nu mai ramai nici cu gaurile alea in portiera, unde erau manivelele. numai bine.

| relian a răspuns:

Daca ai geam cu manivela si vrei sa pui electrice, astea electrice unde anume le conectezi? Alea manivela nu au cabluri acolo, deci inainte dea cumpara ceva, informeaza-te daca se poate, apoi cumperi.Intreaba la reprezentanta,ori la un service de asta care se ocupa cu chestii de genul asta, ori cauta pe Youtube, dar scrie in engleza, o sa gasesti video unde explica aia de se poate si ce trebuie sa faci.
Ca ide de ar merge sa pui, ar trebuie sa cumperi usile cu totu, de la acelasi model si exact din acelasi an ca si masina ta.