| AnAndrey1994 a întrebat:

Asi avea o intrebare! Am un ford fiesta din 2001! De cateva zile bricheta facea figuri cand bagam modulatorul! Am obs ca s-a rupt o bucatica de plastic si din cauza aia nu face cum trebuie contact! Am desfacuto am scos plasticul si am pus-o inapoi si surpriza ca nu mai merge deloc! Multi mi-au zis ca s-a ars siguranta s-au ca trebuie alta bricheta! Am cump alta bricheta dar degeaba! De unde stiu care este siguranta pentru bricheta?
http://tinypic.com/view.php?pic=w02qae&s=8#.VVc8l7kipkg

1 răspuns:
| MariusA99999 a răspuns:

In marginile sigurantelor sunt acele "picioruse". Baga ceva in priza masinii si dupa cu o bucata de fir fa contactul intre cele doua "picioruse" ale sugurantelor pentru a afla care este.
P.S s-ar putea sa dea cate o mica scanteie dar nu-ti face griji ca nu se intampla nimic rau.
Sper ca te-am ajutat.