| Constantin_Andrei_1993 a întrebat:

Asi fi si eu curios sa vad ce parere imi dati despre un Ford Ka? Asi vrea sa imi cumpar unul in primul rand ca are un motor mic si consum scazut, in al doilea rand pentru ca taxele sunt mici dar inca sunt indecis.Mie aceasta masina nu prea imi place ca aspect dar poate unul dintre voi a avut sau are si imi poate spune daca ar fi bine sa o cumpar, daca nu. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| iKronstadt a răspuns:

Este o mașină bună. Eu am Un Ford Fiesta (benzinară, distribuție pe lanț), făcută pe aceeași platformă folosită de Ford Ca și Mazda 1. Sunt mulțumit de consum și de stabilitate la drum, chiar dacă este din 1997. Dacă te hotărăști să-ți cumperi o mașină (indiferent de marcă), spune-i proprietarului că vrei să-i faci teste. Dacă ies bine, le plătești tu, și știi sigur că ți-ai luat o mașină bună. Dacă testele ies prost, le plătește el și rămâne cu mașina nevândutăwinking Dacă nu vrea, înseamnă că tipul caută să te tragă-n piept. Baftă!

1 răspuns:
| michael5813 a răspuns:

Eu zic : cah! ia-ti altceva daca tot vrei masina pentru ca acest Ca nu este deloc fiabil! nu pot nici macar sa-mi imaginez cum au putut proiecta cei de la ford asa ceva ( poate au proiectat-o cei din india de la firma TATA...)