| Luci88 a întrebat:

cat costa sa inmtriculez un Opel Zafira 2.0 DTI * de control * climatice SR 06/2004
151, 000 km
diesel de
74 kW (101 CP)
manuale
ECHIPAMENT
ABS,
inchidere centralizata,
jante aliaj,
El. Ferestre,
Servodirectie,
El. Imobilizator,
ESP
Tara de origine Olanda, sa fie adevarati km? merita 1800Euro?
masina e in site-ul de mai jos. dati-mi un sfat! Dau Funda!

http://suchen.mobile.de/......15349.html

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Aproximativ 2500 de euro. Daca vrei sa stii pretul exact ai aici un calculator http://www.auto.ro/calculator-taxa-auto/ completezi datele si iti spune pretul exact in lei, apoi transformi in euro pentru ca nu mai coincide cursul valutar si in euro iti va da o valoare gresita!

| Luci88 explică (pentru FurtunaDiesel):

Bai frate? sunteti nebuni la cap? o masina din 2004 euro 4 diesel. 2500 de euro inmatricularea? daca din 2004 euro 4 e 2500, una din 99 euro2 ar ajunge vreo 25 de miirolling on the floor)

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru Luci88):

Ma fetito ti-am spus aproximativ, ai acolo calculator ce vrei sa iti calculez eu? 8534 de lei este taxa ca sa iti calculez eu exact daca nu stii sa completezi 4 rubrici. Astea sunt preturile, nu iti place asteapta pana la 1 septembrie sa vedem daca se schimba ceva si daca nu asta e. Una din 99 euro 2 depinde de capacitatea cilindrica de la 1500 de euro la un Tico de exemplu de 0.8 pana la 8000 de euro taxa maxima!

| Luci88 explică (pentru FurtunaDiesel):

Fratele meu? am fo cu actele masiniii la inregistrari auto! mi-a bagat pe calculator si a zsi ca ma ajunge 280 euro. tu unde ai auzit ca euro4 e 2500?

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru Luci88):

Atunci imatriculeazo cu 280 de euro si ai scapat laughing

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti bagi degetele in ea de masina si iti iei alta in Romania mai buna, o vinzi in strainatate mai simplu decat sa irosesti bani de pomana cu inmatricularea.

| Luci88 explică (pentru mgtow):

Daca una euro 4 e atata una euro 2 cat e? ce mai raspundeti daca nu stiti?