| Lucian_Daniel_1982 a întrebat:

cine ma poate ajuta cu un raspuns,am schimbat motorul unei drujbe,am pus un motor identic,am montat carburatorul,toba,aprindetea si tot ce mai era suruburi,arcurii etc,drujba porneste normal dar am observat ca atunci cand o bag in lemn, toba se inroseste foarte tare ca un fier scos din foc.Va multumesc.

3 răspunsuri:
| Cosminel25 a răspuns:

Sas

| Popescu_Gh_1953 a răspuns:

Ulei bagi in benzina? daca da ( 20 ml la litru de benzina si nu orice ulei ci ulei de ala rosu de la Oleo Mc, stihll sau alta marca ), atunci verifica daca ai pus pana la ventilatorul care se monteaza pe axul de antrenare.

| Lucian_Daniel_1982 explică:

Ok stiu ce ulei sa folosesc pentru benzina,cred ca te referi la pana de la volanta, am pus-o la loc, am montat totul cum trebuie, drujba porneste din prima doar ca atunci cand vreau sa tai lemne cu ia dupa doua trei curmaturi de lemn, toba se inroseste tare, mentionez ca am montat totul cum trebuia