| MariaIoana15 a întrebat:

Este normal ca cei de la Renault sa îți ceara sa plătești avansul la o mașina pe care doresti sa o cumperi cu credit, in situația in care creditul încă nu stiu dacă s-a aprobat? Dau funda! Urgent

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, este normal. Cand te duci sa cumperi masina, trebuie sa ai si banii necesari. Daca nu-ti aproba creditul, cu ce iei masina? Numai un inconstient ar face asta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce ai discutat cu agentul de vanzari? Ti a cerut avans pentru vreun model de pe stoc ca sa il tina, ti a cerut un avans pentru o comanda speciala? Ti a zis sau nu ti a zis daca ti se returneaza avansul? Nu mai intreba chestii din astea pe net, ca nu avem noi de unde sa stim ce vorbesti tu cu agentul de vanzari cu cel de creditare

Răspuns utilizator avertizat