| Monyyyyy a întrebat:

eu as vrea sa dau la Politehnica și fac m2 in liceu. As putea duce pasul la electric? Am cam fost speriata de faptul ca o mama a spus ca copilul ei s-a lăsat. Numai la primul curs de mate a fost și a renunțat :-( De ce altii au putut care nu au făcut m2? Sau chiar vin de la filologie. Ajutati-ma va rog!

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu vei "duce pasul la electric", daca nu" te duce" mintea! Cu alte cuvinte, ai nevoie ca acel atribut denumit generic "inteligenta" sa depaseasca media (IQ-ul mediu =100)

p.s. Inteligentii nu mutileaza limba romana si nu au dificultati in formularea unei simple intrebari! Imi pare rau ca te dezamagesc, dar o intrebare precum "De ce altii o putut care nu o făcut m2? " nu te recomanda pentru studii de nivel universitar --- ai nevoie de o minte care gandeste logic.

| Dragu_Victor_1999 a răspuns (pentru alessia5158):

Asa se vorbeste acolo unde locuieste ea, nu inseamna ca nu e corect gramatical

| sierra1 a răspuns:

Dacă ai luat bac-ul pe bune la M2, da, te descurci fără probleme!

| Monyyyyy explică (pentru sierra1):

Inca nu am dat bacul sunt a 11 a imi este chiar foarte frica.De unde știi ca as reuși?

| sierra1 a răspuns (pentru Monyyyyy):

Reformlez: dacă iei bac-ul pe bune (chiar și la M2), faci față la Poli!

| kopli a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica numai pentru ca altii nu fac fata. Nu toti sunt la fel de dotati la matematica. Invata in continuare si... succes!