| Iuliana197 a întrebat:

Recent mi-am lovit masina, nu m-am incadrat bine cand am intrat in curte. usa din spate e zgariata si putin lovita, adica s-a indoit. Intrebarea mea e: cam cat credeti ca ma costa sa o repar si cat timp o sa stea in service pentru problema asta( cred ca asta depinde de service, dar as vrea sa stiu cam cat de repede se poate face). Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Buna!

Costul difera de la service la service. In principiu, poate sa fie gata in aceeasi zi sau in ziua urmatoare daca nu e prea aglomerat service-ul respectiv
Ca pret, nu cred ca te-ar duce mai mult de 2-300 de lei, asta daca e destul de grava dauna.

| Iuliana197 explică (pentru Roxin):

Chiar asa a fost! Multumesc de raspuns!

| Roxin a răspuns (pentru Iuliana197):

Ma bucur ca te-am putut ajuta! Dimineata linistita! happy

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Destul de mult, ca trebuiesc inlocuite: usa din spate si ce s-a mai lovit. Apoi vopsite samd.
Cred ca trebuie sa-i anunti pe cei de la asigurari, ca de te opreste politia si nu ai dovada, risti sa se creada ca ai facut accident si ai fugit de la locul faptei.
Cat de repede...nu prea repede, ca vopsitul ia cateva ziel, necesitand demontarea pieselor stricate, inlcuirea cu cele noi si apoi vopsirea.

| Iuliana197 explică (pentru Violleta2022):

Neaparat sa-i anunt pe cei de la asigurare? Nu pot sa-mi repar masina singura fara asigurare? Ideea e ca masina e adusa recent din Germania si asigurarea e facuta acolo. Cred ca dupa ma complic prea tare si pagubele nu sunt asa mari...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Iuliana197):

Atunci sa vad cum te justifici Politiei, cand te va intreba unde ai facut accidentul!
Pentru ca nu poti umbla cu masina asa lovita, fara dovada