| anonim_4396 a întrebat:

vrea sa-mi cumpar 2 cauciucuri 205.55.R16 si am gasit 2 la cineva pe olx, marca dunlop la pretul de 200 ron.Cum pot sa aflu daca sunt resapate sau sunt bune, sau cum se poate face diferenta intre ele. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Nexxon a răspuns:

Dacă marca e Dunlop cu siguranță nu este reșapată. Dacă vreți anvelope bune să verificați să nu fie adâncimea profilului mai mic de 1.6mm. În unele țări există chiar și legislație în această privință.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dar ce, resapatele nu sunt bune?
Un cauciuc resapat de o firma calumea, e mult mai de calitate decat niste cauciucuri no-name pe care le cumperi din supermarket.
Iar cele resapate nu mai sunt inscriptionate cu firme de renume, cum e Dunlop.

| MariusF23 a răspuns:

Dunlop nu sunt resapate. La pretul asta sigur sunt uzate pana la limita. Nu iti recomand sa le cumperi, e mai bine sa le iei noi.

| Der0z a răspuns:

E foarte ușor. Cel care vinde este obligat să scrie în descriere toate defecțiunile produsului. Dacă l-ai comandat și ceva nu este specificat în descriere, îl poți reclama la OLX. Îți sugerez să citeșto ci atenție descrierea produsului. Fundă? big grin