| bogdanstefan12234 a întrebat:

Vreau sa imi schimb becurile de la masina:Passat B6.Acum am halogen,cumparate de la piese auto, care au costat amandoua 40 de lei si nu prea sunt multumit de ele.Ma gandeam sa incerc niste becuri mai bune si m.am gandit la astea: http://www.emag.ro/......DF2LLBBBM/
Singura nelamurire este, daca aceste becuri merg puse pe faza scurta la masina?!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai h7 nu se pune problema daca montezi tot h7.
Am cumparat si eu cu un milion setul de h7 Philips.
Se vede mult mai bine, si au lumina mai alba.
S-au ars parca mai repede decat cele obisnuite chiar daca nu le-am atins cu mana.
Am folosit manusi de la farmacie.
Acum am pus Osram tot speciale si inca nu s-au ars.

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Ar trebuie să meargă. Faza scurtă este dată de direcția în care este împrăștiată lumina, nu de tipul becului.

| Raceanu_Sorin_Cristian_1987 a răspuns:

SALUT! am si eu un passat b6 brek si sunt nemultumit de cum bat farurile, sunt adaptive, iar becurile D1S. ce se poate pune sa fie ok?