| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Vreau sa stiu de la cei care au experienta cu masinile ce se intampla daca las masina pe contact (eu cred ca consuma baterie numa )spuneti-mi efectele acestei 'greseli'!

5 răspunsuri:
| An0N1M a răspuns:

In primul rand iti consuma bateria iar in al doilea rand iti consuma benzina fratelaughing

| marianalex a răspuns:

Nu cred ca are treaba cu benzina ca doar la prima cheie baga numai un jet de benzina... eventual s-ar putea sa-ti arda electromotorul+bateria ti-o termina

| drifter_5260 a răspuns:

In primul rand iti termina bobina de inductzie, dupa aia bateria. deci, nu o lasa pe contact.

| BassHunter13 a răspuns:

Nu are nimica deaface cu consumu de benzina!laughinglaughing Pai in primul rand ti se termina bateria si se ard bujiile atata tot! si in cele mai rare cazuri se strica contactu dar asta mai rar! Parerea mea este sa nu o lasi pe Contact mai mult de 5 minhee hee! Bafta

| cristinels a răspuns:

La cele pe benzina se incalzeste bobina de inductie.